نورپردازی کابینت

در دنیای امروز که همواره در حال پیشرفت است در حوزه طراحی داخلی و یا دکوراسیون آشپزخانه، نورپردازی کابینت نقش بسیار مهمی دارد چرا که یکی از عوامل مهم در افزایش زیبایی و نوردهی آشپزخانه به شمار می‌رود به همین جهت از صنایع روشنایی مختلفی در محیط‌های گوناگون بهره می‌برند که هرکدام از آن‌ها مزایای مربوط به خود را دارند و سبک خاصی را ارائه می‌دهند.

 

اصلی‌ترین مواردی که سبب ایجاد یک نورپردازی مناسب در کابینت‌‎ها و آشپزخانه می‌شوند، تامین نور مورد نیاز محیط است چرا که در برخی از موارد با وجود استفاده از لوستر آشپزخانه و چراغ آویز فلزی، همچنان در این فضا از کمبود نور برخوردار هستید. همین موضوع باعث می‌شود که نورپردازی کابینت اهمیت بسیار بالایی داشته باشید و افراد زیادی برای رفع این مشکل، به این موضوع بپردازند تا چاره‌ای در جهت برطرف کردن آن بیاندیشند. از زاویه‌ای دیگر هم نورپردازی کابینت علاوه‌بر افزایش نوردهی مناسب، به زیبایی فضای آشپزخانه شما نیز کمک می کند. حال می‌توانید به منظور افزایش نور از مواردی نظیر هالوژن، ریسه‌های رنگی، لوستر آشپزخانه و آویز فلزی استفاده کنید. در همین راستا دهکده نور ارائه دهنده انواع لوستر آشپزخانه ارزان برای محیط آشپزخانه شما خواهد بود که با توجه به سلایق خود می توانید آن را خریداری کنید.

نور را در اطراف پخش کنید!

پخش نور در اطراف محیط آشپزخانه یکی از روش‌های نورپردازی کابینت و افزایش زیبایی محیط شما خواهد بود که با استفاده از لوستر آشپزخانه ارزان می‌توانید نور را به تمامی نقاط آشپزخانه برسانید. پخش نور نکته بسیار مهمی است که اگر رعایت نشود ممکن است بخشی از آشپزخانه شما تاریک و یا کم نور بماند که بعضاً در استفاده از آن محیط دچار مشکل خواهید شد.

نور را روی چیزهای مهم متمرکز کنید!

در کنار پخش نور در اطراف آشپزخانه، این نکته بسیار دارای اهمیت است که نور روی برخی موارد مهم متمرکز باشد. برخی نیز از چند منبع نور برای این کار استفاده می‌کنند و علاوه‌بر اینکه یک منبع وظیفه پخش نور در اطراف آشپزخانه را دارد، منبع دیگر به منظور متمرکز بودن روی نور استفاده می‌شود. برای درک بهتر به هود‌هایی فکر کنید که در آشپزخانه‌ها و بالای گاز قرار دارند؛ بدون شک گاز یکی از وسایل مهم آشپزخانه است که به نور مناسب نیاز دارد. اکثر هودهایی که بالای گاز قرار دارند یک منبع نور جزئی نیز دارند که با روشن کردن آن نور مستقیم به گاز وارد می‌شود و بر روی گاز متمرکز خواهد بود.

از چندین منبع نور استفاده کنید!

همانطور که در بخش قبلی به آن اشاره کردیم استفاده از چند منبع نور باعث می‌شود تا هیچ کجا از آشپزخانه شما بدون نور و تاریک نماند. بطور مثال استفاده از یک لوستر در وسط آشپزخانه باعث می‌شود تا این نور در تمامی بخش‌های آشپزخانه پخش شود. در عین حال می‌توان از ریسه‌های رنگی برای نورپردازی کابینت استفاده کنید. این ریسه‌ها که در رنگ‌ها و انواع مختلفی عرضه می‌شوند، می‌توانند در کنار لوستر که وظیفه پخش نور در محیط را دارد، محیط‌های تاریک و غیر قابل دسترس مانند کابینت را روشن نگه‌دارد و علاوه‌بر این فضای زیبا و مدرنی را در محیط آشپزخانه شما ایجاد ‌کند.

نورپردازی خود را هوشمند کنید!

نور در جهان امروز یکی از اجزای ابتدایی معماری پویا و مدرن شناخته می‌شود. سیستم‌های کنترل و پروتکل‌هایی که در این حوزه دیده می‌شود، این قابلیت را ایجاد می‌کند که علاوه‌بر صحنه‌های استاتیک، شرایط پویایی را نیز ایجاد نماید. سیستم مثال یک شبکه است که به کنترل‌کننده مسیریاب اتصال پیدا می‌کند و در ادامه لامپ‌های هوشمند نیز متصل به نزدیک‌ترین لامپ موجود می‌شوند اما این موضوع بدون نیاز به سیم صورت می‌گیرد و به وسیله کلیدهای لمسی که تحت فرمان شبکه و همچنین دارای تاچ پنل مرکزی است انجام می شود که می‌توان برای کنترل به آن دسترسی داشت. منظور کلی از نورپردازی هوشمند، لامپ‌های هوشمند و سیستم‌های نورپردازی است که از طریق اپلیکیشن یا حتی فرمان صوتی و همچنین با نصب تلفن همراه می‌توان آن را کنترل کرد.

منابع نور با کیفیت بخرید!

در کنار تمامی نکات مربوط به نورپردازی کابینت که عنوان کردیم، اگر موارد و نکات ابتدایی که خرید وسایل مورد نیاز است را نادیده بگیرید و منابع نور با کیفیتی خریداری نکنید، به مشکل خواهید خورد. دهکده نور یکی از بروزترین ارائه دهنده‌های انواع نور است که می‌توانید با توجه به سلیقه خود، منبع نور مدنظر را انتخاب کنید و آشپزخانه خود را زیبا سازید. به صورت کلی نورپردازی کابینت در این مقاله مورد بررسی قرار داد و عنوان شد که از چه نکاتی استفاده کنید تا نور در تمام نقاط آشپزخانه پخش شود و یا در مواردی که مهم‌تر است مانند گاز و… چگونه نور را به ان‌ها برسانیم و همچنین محیطی زیبا و مدرن را در فضای آشپزخانه خود ایجاد کنید.

توجه: عکس مقالات سایت صرفا جهت ایده هستند.

برای دیدن محصولات موجود در فروشگاه وارد کانال تلگرامی و یا وارد دسته بنده های سایت شوید.